Loading…

Shtatë skuadra të mëdha evropiane pas Armando Brojës

  • 07/07/2022 | 13:50

Shtatë skuadra të mëdha evropiane pas Armando Brojës

Armando Broja është bërë njëri nga sulmuesit më të kërkuar në këtë afat kalimtar pasi shumë skuadra të mëdha kanë shprehur interesim konkret për shërbimet e tij.


Sulmuesi shqiptar i cili është në pronësi të gjigantit anglez, Chelsea, po kërkohet me ngulm nga Newcastle United që mësohet se kanë paraqitur një ofertë prej 30 milionë eurove por që ende nuk ka marrë përgjigje nga ana e “Bluve” të Londrës.

Tani, sipas “The Chronicle” Newcastle po përballet me një luftë serioze për të siguruar shërbimet e tij pasi që po rivalizohen fuqishëm nga West Ham United, Evertoni, Milani, Napoli dhe Southamptoni.

Nga ana tjetër, edhe trajneri i Chelseat Thomas Tuchel është ende i pa sigurt nëse duhet ta shesë lojtarin, apo t’ia besoj atij rolin e qendërsulmuesit për sezonin e ardhshëm pas largimit të Romelu Lukakut drejtë Interit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë