Loading…

Shtëpia e Dybalas plaçkitet nga hajdutët, ja çfarë vodhën nga futbollisti

  • 22/10/2021 | 20:40

Shtëpia e Dybalas plaçkitet nga hajdutët, ja çfarë vodhën nga futbollisti

Dybala aktualisht është jashtë fushës për shkak të një dëmtimi muskulor, kështu që ai nuk iu bashkua skuadrës së tij në Rusi ku Zonja e Vjetër u përball me Zenitin të mërkurën mbrëma.


Megjithatë, as sulmuesi argjentinas dhe as partnerja e tij Oriana Sabatini nuk ishin në shtëpi kur shtëpia e tyre u grabit në mbrëmjen mes të martës dhe të mërkurës.

Sipas raportimeve të shumta në Itali, një roje sigurie që zakonisht patrullon zonën përreth shtëpisë së Dybala dha alarmin kur pa lëvizje të dyshimta brenda pronës.

Megjithatë, hajdutët arritën të largoheshin nga shtëpia me plaçkën, e cila, sipas La Gazzetta dello Sport mund të përbëhet nga koleksioni i orëve të shtrenjta të Dybalas.

Nuk është hera e parë që hajdutët sulmojnë lojtarët e Juventusit në shtëpitë e tyre në Torino.

Në janar, shtëpia e Weston McKennie u grabit gjatë përplasjes së Juventusit në Coppa Italia kundër SPAL-it.

Në të kaluarën, Mauro Camoranesi dhe Claudio Marchisio u përballën me përvoja të ngjashme me ish-mesfushorin qendror i cili ishte në shtëpi me familjen e tij kur hajdutët hynë

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë