Loading…

Shtëpia e ndërtuar me material të çuditshëm (Foto)

  • 30/01/2017 | 18:40

Shtëpia e ndërtuar me material të çuditshëm (Foto)

Çka bëni me gazetat e vjetra? I hidhni ato në bërllok, apo i përdorni për të mbështjellë gjëra të ndryshme? Por, nëse i ruani rreth 100,000 gazeta, mund të ndërtoni një shtëpi!


desktop-1485220487

Në Rockport të Massachusetts, ekziston një shtëpi me dy dhoma e cila është e ndërtuar e tëra me gazeta, ngjitës. Kjo shtëpi është e ndërtuar në vitin 1922 nga Elis Stenman, një inxhinier i cili nuk ka pasur shumë të holla për të ndërtuar një shtëpi normale! Stenman dhe familja e tij kanë jetuar në këtë shtëpi për rreth 6 vite.

desktop-1485220844

Pas vdekjes së tij në vitin 1942, shtëpia e tij është kthyer në muze./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë