Loading…

‘Shtetet e Bashkuara të Al’ seriali i ri i Chuck Lorre, CBS

  • 11/11/2020 | 17:47

‘Shtetet e Bashkuara të Al’ seriali i ri i Chuck Lorre, CBS

Sot është dita e veteranëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më këtë rast kompania CBS ka shpërndarë njoftimin për serialin komedi ‘United States of Al’ e cila është prodhuar nga bashkëkrijuesi i Big Bang Theory. Në rolet kryesore janë Adhir Kalyan dhe Parker Young. Transmeton Gazeta Metro


Nga dyshja fantastike e serialit, Teorisë së Big Bang, Dave Goetsch dhe Maria Ferrari, seriali sillet rreth Riley  rol të cilin do e luaj Parker Young, një veteran i luftës detare që lufton për t’iu përshtatur jetës civile në Ohio dhe “Al” Awalmir , këtë rol e luan aktori Adhir Kalyan, të cilin e kemi parë tek seriali ‘Rules of Engagement, ai është një përkthyes që shërbeu me njësinë e tij në Afganistan dhe sapo arriti për të filluar një jetë të re në Amerikë.

Me marrjen e serive, Lorre tani do të ketë pesë shfaqje në CBS dhe gjashtë në përgjithësi. Të gjitha seritë e Lorre janë prodhuar nga Warner Bros. TV, studioja ku producenti i ‘Two and a Half Men’ ka një marrëveshje të përgjithshme të gjatë me këtë kompani.

“Edhe një herë, Chuck, dhe ekipi i tij i talentuar i shkrimtarëve nga Maria dhe David, gjithashtu me një kast të mrekullueshëm na sjell një komedi të përzemërt dhe prekëse që pasqyron me ndershmëri dhe respekt përvojat dhe sfidat me të cilat merren veteranët tanë kur kthehen në shtëpi dhe lidhjet e thella me të cilat zhvillohen ata që shërbejnë përkrah tyre, ”tha Thom Sherman, programues i nivelit të lartë ekzekutiv në CBS. “Për më tepër, Shtetet e Bashkuara të Al mbajnë një pasqyrë për veten tonë në një mënyrë unike duke hedhur një vështrim në kulturën Amerikane përmes syve të një emigranti që po i përjeton të gjitha për herë të parë.”

Shtetet e Bashkuara të Al janë seriali i katërt i ri i marrë nga propozimi pilot i CBS ‘2020 dhe bashkohet me dramat Clarice dhe The Equalizer si dhe B Positive të Lorre. Përveç Kalyan dhe Young, në kast përfshihen Kelli Goss, Dean Norris dhe Elizabeth Alderfer. Goetsch, Ferrari, Lorre, Reza Aslan, Mahyad Tousi dhe Mark Cendrowski ekzekutojnë serinë.

Nuk është përcaktuar ende numri i episodeve po gjithçka është gati dhe presim të lansohet gjatë sezonit 2020/21. Transmeton gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë