Loading…

Shtetet me internetin më të shpejtë në botë

  • 22/05/2019 | 08:43

Shtetet me internetin më të shpejtë në botë

Testet kanë dëshmuar se internetin më të shpejtë në botë e ka Singapori, me 197.50 Mbps, transmeton Gazeta Metro.


Ndërkohë më të ngadalshmin e ka Turkmenistani (3.11 Mbps) dhe Jemeni (3.15 Mbps).

Në mesin e 30 shteteve me internet më të shpejtë janë kryesisht shtetet e Evropës dhe Azisë, derisa në Afrikë mbi gjysma e shteteve janë me performanca më të dobëta.

Kosova renditet në vendin e 56-të me shpejtësinë e internetit 39.63 Mbps, ndërkohë Shqipëria ka zbritur për dy vende më poshtë, duke u renditur në vendin e 75-të (27,41 Mbps)./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë