Loading…

Shtohen kapacitetet për furnizim 24 orësh me ujë

  • 09/03/2017 | 16:14

Shtohen kapacitetet për furnizim 24 orësh me ujë

Komuna e Prishtinës së bashku me Kompaninë Rajonale ‘Ujësjellësi’ kanë inauguruar impiantin e ri për trajtimin e ujit të pijshëm në Badovc.


Ky projekt është pjesë e projektit për furnizim të pandërprerë me ujë të pijshëm në Prishtinë.

Sipas komunës së Prishtinës, këto kapacitete të Badovcit, si dhe kapaciteti shtesë për 700 litra në sekondë që do funksionalizohet së shpejti, do të bëjnë që Prishtina dhe shumica e komunave për të cilat shërben Ujësjellësi Rajonal Prishtina, të kenë furnizim të pandërprerë me ujë të pijshëm. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë