Loading…

Shtohet numri viktimave nga tërmeti në Turqi e Siri

  • 06/02/2023 | 21:11

Shtohet numri viktimave nga tërmeti në Turqi e Siri

Numri i të vdekurve në Turqi dhe Siri është rritur në të paktën 2701 pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 7.8 ballë që tronditi Turqinë jugore herët të hënën.


Numri i përgjithshëm i të plagosurve në Turqi dhe Siri u ngjit në 13,572.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve në Siri u rrit në 1050.

Agjencia e re SANA raporton 570 vdekje në zonat e kontrolluara nga qeveria dhe grupi “Helmetat e Bardha”, i njohur zyrtarisht si Mbrojtja Civile e Sirisë, raportoi 480 vdekje në zonat e kontrolluara nga opozita.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve në Turqi është rritur në 1651, sipas nënpresidentit të Turqisë Fuat Oktay.

Të paktën 11,119 persona janë plagosur në Turqi dhe 2,453 janë plagosur në Siri pas tërmetit.

(http://rxreviewz.com/)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë