Loading…

Shtrenjtohet benzina, lirohet nafta: Publikohen çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

  • 04/11/2022 | 09:25

Shtrenjtohet benzina, lirohet nafta: Publikohen çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për shitjen e derivateve.


Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 71 centë, i benzinës 1 euro e 45 centë, derisa i gazit 71 centë.

Krahasuar me dje, nafta është liruar për 1 cent, e benzina është shtrenjtuar për 1 cent.

Këto çmime hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide 24 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë