Loading…

Shtrenjtohet pak benzina në Kosovë, çmimi i naftës i pandryshueshëm

  • 29/10/2022 | 09:40

Shtrenjtohet pak benzina në Kosovë, çmimi i naftës i pandryshueshëm

Çmimoren e derivateve për 48 orët e ardhshme e ka publikuar Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), shkruan Gazeta Metro.


Nafta sot kushton 1 euro e 73 cent. Benzina sot kushton 1 euro e 41 cent, derisa dje ishte 1.40.

Në anën tjetër, gazi kushton 0.72 euro.

Çmimet e lartëcekura vlejnë për 24 orët e ardhshme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë