Loading…

Shtyhet finalja e Champions League, mësohet arsyeja

  • 28/05/2022 | 21:01

Shtyhet finalja e Champions League, mësohet arsyeja

Finalja e Ligës së Kampionëve midis Liverpool dhe Real Madrid është shtyrë për së paku 15 minuta, ka njoftuar zyrtarisht UEFA, shkruan Gazeta Metro.


Prezantuesi i stadiumit konfirmoi se finalja do të vonohet në orën 20:46 me orën lokale – 14 minuta para fillimit.

UEFA tha se fillimi i ndeshjes është vonuar për së paku 15 minuta.

Arsyeja del të jetë pamundësia e qindra tifozëve të Liverpool për të hyrë me kohë në stadium, pas tollovisë së madhe të shkaktuar jashtë stadiumit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë