Loading…
Shtyhet seanca e Kuvendit, vetëm 16 deputetë në sallë
  • 14/09/2018 | 11:55

Shtyhet seanca e Kuvendit, vetëm 16 deputetë në sallë

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës ende pa nisur, është shtyrë për 10 minuta. Në fakt aktualisht në Kuvendin e Kosovës nuk gjendën më shumë se 16 deputetë.


LDK dhe VV kanë bojkotuar seancën, ndërsa prezentë janë parë deputetët e PSD-së.

Kryetari, Kadri Veseli, u ka bërë thirrje deputetëve që të jenë në sallë plenare meqë aktualisht numri i tyre është shume i vogël, megjithëse seanca ishte paraparë të nisë në ora 11:00

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë