Loading…

Shtyhet seanca për rezolutën e murit në Veri

  • 27/12/2016 | 19:42

Shtyhet seanca për rezolutën e murit në Veri

Në seancë e fundit të Kuvendit të Kosovës ishte paralajmëruar që seanca e ardhshme të mbahej këtë të mërkurë, por si duket seanca pritet të shtyhet.

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së Pal Lekaj, që ka qenë propozues i rezolutës për heqjen e murit në veri të Mitrovicës, ka deklaruar se është  zhvilluar një takim me  shefat e grupeve parlamentare dhe se në atë takim  janë pajtuar që seanca për rezolutën të mos mbahet të mërkurën.

Ai nuk ka treguar edhe arsyet se pse është shtyrë mbajtja e kësaj seance.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë