Loading…

Shuhet iTunes

  • 03/06/2019 | 08:44

Shuhet iTunes

Apple është duke u përgatitur për t’i dhënë fund shërbimit të saj iTunes, i cila pas lansimit më 2003, u transformua plotësisht në biznesin muzikor.


Sipas mediave amerikane, Apple në konferencën e saj vjetore të zhvilluesve të hënën, do të merret me ndarjen e ofertës iTunes në tri aplikacionet e zhvilluara rishtazi: për muzikë, TV dhe podcast.

Gjiganti i teknologjisë nga Kupertino ende nuk ka ofruar informacion zyrtar lidhur me këtë.

iTunes kulmin e popullaritetit e përjetoi në fund të viteve 2000, por paraqitja e Spotify ishte një goditje për dominimin e Apple në këtë fushë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë