Loading…

Shuhet legjenda Chuck Berry

  • 19/03/2017 | 08:45

Shuhet legjenda Chuck Berry

Legjenda e rokenrollit, Chuck Berry ka vdekur në moshën 90 vjeçare, ka bërë të ditur policia amerikane e shtetit federal, Misuri.


Ai është gjetur i vdekur në kohën e drekës, të shtunën. Policia thotë se kanë marrë thirrje rreth orës 12.40 sipas kohës lokale, që në shtëpi e kanë gjetur një person pa shenja jete, shkruan BBC.

Karriera e Chuck Berryt ka zgjatur më shumë se shtatë dekada. Ai ka bashkuar bluzin dhe svingut në fenomenin e Rokenrollit të hershëm.

Ka pasur shumë hite, në mesin e të cilëve më së shumti dallohet “Johnny B. Good”, një nga këngët me të dashura në histori të muzikës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë