Loading…

Shuhet nga jeta aktori i filmit ‘’Titanic’’ (Foto)

  • 26/02/2017 | 17:18

Shuhet nga jeta aktori i filmit ‘’Titanic’’ (Foto)

Aktori Bill Paxton ka ndërruar jetën në moshën 61 vjeçare. Ylli i disa filmave vdiq ditën e djeshme pas një komplikacione që pati nga operacioni.

“Me zemër të rëndë, ndajmë lajmin se Bill Paxton ka ndërruar jetë për shkak të komplikaciove nga operacioni që pati”- shkruan familja e tij në një deklaratë.

3db42ab600000578-4261440-image-a-18_1488123311061

Paxton ishte i njohur për rolet e tij të suksesshme në filmin ‘’Twister’’, ‘’Titanic’’ dhe ‘’Aliens’. Për rreth katër dekada aktori u shfaq në shumë prodhime kinematorgrafike, përcjellë gazetametro.net.

“Pasioni i Bill për artin u ndie nga të gjithë ata që e njihnin, ngrohtësia dhe energjia e tij e palodhur ishin të pamohueshme.”- shkruajnë familjarët.

Fituesi i çmimin Emmy ka lënë pas dy fëmijë, dhe gruan e tij nga martesa e dytë./gazetametro.net

3db42a9600000578-4261440-actor_bill_paxton_has_died_at_the_age_of_61_the_titanic_and_twis-a-7_1488125257932

3db46ea100000578-4261440-image-a-3_1488124996219

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë