Loading…
Shuma marramendëse: Mësoni sa fitojnë në çdo epizodë aktorët e ‘Game of Thrones’
  • 15/04/2019 | 19:30

Shuma marramendëse: Mësoni sa fitojnë në çdo epizodë aktorët e ‘Game of Thrones’

“Game of Thrones” është në hapat e fundit drejt fundit dhe shumë ka ndryshuar që nga debutimi në vitin 2011, transmeton Gazeta Metro.


Aktorët, shumë prej të cilëve ende të mitur në fillime, janë rritur bashkë me serialin.

Dhe ashtu sikurse janë shprehur vetë protagonistët, askush nuk e priste një sukses të tillë. Dhe prej triumfit të “GOT” kanë ndryshuar dhe financat.

Ja sa kanë fituar aktorët kryesorë për çdo episod të sezonit 8:

Sophie Turner – 175.000 dollarë për episod
Maisie Williams – 175.000 dollarë
Nikolaj Coster-Waldau – 500.000
Peter Dinklage – 500.000
Lena Headey – 500.000
Kit Harington – 500.000
Isaac Hempstead Wright – 175.000
Emilia Clarke – 500.000 dollarë për episode./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë