Loading…

Shumë i ëmbël: Ka ardhur në botë një ari i vogël i bardhë

  • 16/02/2019 | 23:41

Shumë i ëmbël: Ka ardhur në botë një ari i vogël i bardhë

Kopshti zoologjik Tierpark Berlin ka publikuar një video, në të cilën paraqet një femër të re të ariut të bardhë të cilin atë ditë për herë të parë e kanë vizituar veterinerët, transmeton Gazeta Metro.


“I ka bërë hapat e parë drejt rojeve”, ka thënë drejtoresha Andreas Knieriem për DPA-në të enjten, kur për herë të parë e ka vizituar ‘banesën’ e tij.

Ariu i lindur më 1 janar qysh tash është mjaft i fuqishëm, ka peshë 8,5 kilogramë dhe 60 centimetra gjatësi. Drejtoresha ka thënë se do të mund ta përcjellë të emën e saj Tonja (9) jashtë banesës që në mars./gazetametro

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë