Loading…

Shumë marramendëse, kaq para fituan Tyson Fury dhe Deontay Wilder

  • 10/10/2021 | 10:38

Shumë marramendëse, kaq para fituan Tyson Fury dhe Deontay Wilder

Tyson Fury ka fituar meçin e tretë ndaj Wilderit me K.O në raundin e 11’të, duke vazhduar të jetë i pamposhtur.


Me këtë fitore, Tyson Fury ka mbrojtur titullin e WBC në peshat e rënda. Fury me këtë fitore ka shtuar edhe një shumë të madhe parash në llogarinë e tij.

Sipas mediumeve angleze, nga shitjet totale të PPV dhe të ardhurat e tjera të sponsorëve, kampioni Fury do të marrë 60 përqind, ndërsa Wilder do të marrë 40 përqind.

Duke marrë parasysh të gjitha këto, vlerësohet se Fury do të marrë edhe rreth 30,000,000 dollarë – kurse Wilder do të fitojë afër 20,000,000 dollarë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë