Loading…

Shyqyri Haxha shpallet i pafajshëm

  • 04/11/2016 | 15:52

Shyqyri Haxha shpallet i pafajshëm

Ish-kryeshefi i PTK-së, Shyqyri Haxha, është shpallur i pafajshëm nga Gjykata Themelore e Prishtinës, në akuzat për keqpërdorim të detyrës.

Sipas vendimi të trupit gjykues, nuk janë vërtetuar akuzat e prokurorisë, që ngarkonin mbi Haxhën i cili nuk ishte prezent në seancën e shpalljes së aktgjykimit.

Avokati i tij, Ramë Gashi, vendimin e trupit gjykues e quajti të drejtë dhe të pritshëm. Haxha, akuzohej se kundërligjshëm, kishte përfituar nga pagesat e qirave mbi 50 mijë euro./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë