Loading…

Si bëhet plisi (Video)

  • 10/03/2017 | 16:25

Si bëhet plisi (Video)

Në emisionin Alkemija Balkana episodi 3, prodhim i Aljazzera Balkans, është paraqitur edhe procesi i bërjes së qeleshes shqiptare, që në Kosovë i thonë “plis”, përcjellë gazetametro.net.

Emisioni Alhemija Balkana për të spjeguar këtë proces ka intervistuar mjeshtrin, Sahit Mula nga Gjakova.  /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë