Loading…

Si do jenë temperaturat nesër?

  • 27/11/2021 | 17:16

Si do jenë temperaturat nesër?

Të dielën e 28 nëntorit do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.


Në pjesën veriperëndimore të Dukagjinit parashihen riga lokale shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë