Loading…

Si është e mundur që strukturat ilegale të vendosin për Mitrovicën

  • 23/12/2016 | 19:09

Si është e mundur që strukturat ilegale të vendosin për Mitrovicën

Valdete Bajrami Shefe e grupit parlamentar të Nisma-s për Kosovë,  ka kundërshtuar ndërtimin e murit në Mitrovicë duke shprehur bindjen se ndërtimi i murit është rezultat i dialogut të zhvilluar në Bruksel.


Deputetja Bajrami gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës, ku po diskutohet për ndërtimin e murit në Mitrovicë, fajtor kryesor për ndërtimin e këtij muri e she palen kosovare që ka marrë pjesë në dialogun e Brukselit.

Bajrami, ka pyetur kryeministrin Mustafa, se si është e mundur që strukturat ilegal të vendosin për Mitrovicën, duke hedhur akuza ndaj kryeministrit Mustafa, ku sipas saj ai që e ka dhënë pëlqimin për ndërtimin e murit në veri./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë