Loading…

Si është gjendja e pacientëve me Covid në spitale?

  • 26/12/2021 | 10:55

Si është gjendja e pacientëve me Covid në spitale?

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në klinikat COVID të QKUK’së dhe spitalet rajonale janë të shtrirë 37 pacientë, prej tyre 9 të konfirmuar me COVID dhe 28 që kanë kaluar virusin.


Sipas SHSKUK’së, me oksigjeno-terapi janë 8 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive 1 pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 3  pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 26  pacientë  post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient  i  spitalizuar

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

Spitali i Gjakovës, 1  pacientë

Spitali i Pejës, 1  pacient

Spitali i Ferizajt, 1  pacient

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]t
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë