Loading…

Si fëmijë ishte betuar para bustit të Adem Jasharit, sot bëhet ushtar i FSK’së

  • 24/10/2021 | 23:04

Si fëmijë ishte betuar para bustit të Adem Jasharit, sot bëhet ushtar i FSK’së

Petrit Behrami, si trevjeçarë ishte betuar para bustit të Adem Jasharit në Prekaz.


Që atëherë, ai veçse kishte nisur rrugën për t’u bërë pjesë e Ushtrisë së Kosovës.

Këtë e dëshmoi dy ditë më parë.

Petrit Behrami kishte bërë bëtimin sëbashku më 180 ushtarë të tjerë në Kazermën e FSK-së “Skënderbeu” në Ferizaj.

Ndërkaq, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, kishte qëndruar të dielën në familjen Behrami për ta uruar Petritin.

Në një shkrim në Facebook, Musiu tha se fotografitë dëshmojnë që në jetë duhet të kesh qëllim dhe ta ndjekësh ëndrrën e ta bësh realitet.

“Në familjen e Arif Behramit për ti uruar për djalin Petritin i cili para dy dite u betua si ushtar i Kosovës-FSK. Petriti qe kur ishte 3 vjeçar e kishte të qarte se do të behej ushtar i Kosovës”.

“Urime Petrit paq fat e zoti të bekoftë!”, ka shkruar Musliu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë