Loading…

Si i mposhti Daut Haradinaj serbët me një revolver: Rrëfen ish-ushtari i tij

  • 01/05/2021 | 15:31

Si i mposhti Daut Haradinaj serbët me një revolver: Rrëfen ish-ushtari i tij

Ish-ushtari i UÇK-së, Ilir Gashi i cili ka luftuar përkrahë Shkëlzen e Daut Haradinaj, ka rrëfyer për heroizmat e tyre.


Në “Dhoma e Rrëfimit”, Gashi ka treguar për ditën kur e kishte parë Daut Haradinajn të luftonte kundër serbëve me një revolver për të cilin thotë se u përballë si një komandos i vërtetë.

“Kur mbeti pa kallashnikov kishte marrë një revolver dhe me atë armë shtiu drejt forcave serbe që luftonin nëpër shpija. Një gjest i tillë na motivoi edhe neve, me trimëri ai u soll si një mbinjeri e po ashtu edhe vëllai i tij Shkelzeni”.

Tutje, Gashi ka treguar si e ka përjetuar lajmin për vrasjen e Shkëlzen Haradinajt dhe se kush e kishte shpëtuar atë pasi ishte plagosur e kishte rënë në lumë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë