Loading…

Si ka ‘mineralet’ për Premier League, Juve ende kërkon skuadër për Dybala

  • 16/08/2019 | 20:56

Si ka ‘mineralet’ për Premier League, Juve ende kërkon skuadër për Dybala

Juventusi ka akoma shpresë se mund ta shesë Paulo Dybala gjatë kësaj vere, Dybala e refuzoi Manchester United e Tottenham e refuzoi Dybala, ku do të shkoj stinorin e ardhshëm 10’shi i Juventus, transmeton Gazeta Metro.


Sipas medieve italiane, drejtuesit e klubit janë në pritje të ofertave për argjentinasin. Maurizio Sarri nuk mendon se Paolo Dybala i përshtatet formacionit dhe taktikës së tij spekulojnë mediat e Italisë. Nuk ishte se u përshtat edhe aq shumë vitin e kaluar me taktikat e Max Allegri stinorin që shkoi, që ishte sezoni më i keq i argjentinasit.

Dybala ishte synim i Manchester Unitedit dhe Tottenhamit, por transferimi i tij në Ishull dështoi. Kishte edhe të tillë që u gëzuan, si legjenda e Djajve të Kuq, Rio Ferdinand, ai kishte thënë ‘si ka mineralet për Premier League’.

Përkundër kësaj, “Zonja e Vjetër” është në pritje të ndonjë oferte për 25-vjeçari./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë