Loading…

Si në filma: Shqiptari tenton të arratiset nga burgu për Vitin e Ri, e pëson keq shoku i tij

  • 01/01/2022 | 17:11

Si në filma: Shqiptari tenton të arratiset nga burgu për Vitin e Ri, e pëson keq shoku i tij

Një ngjarje si në filma të shënuar gjatë mbrëmjes të ndërrimit të viteve në Itali. Një shtetas shqiptar, është arratisur nga burgu i Vercellit.


Sipas mediave italiane, ai ka sharruar hekurat e dritares së qelisë, ka lidhur disa çarçafë e më pas ka arritur të largohet.

Jashtë burgut e prisnin bashkëpunëtorët të cilët e kanë ndihmuar të largohet. Por një fat të tillë nuk e kishte shoku i tij i qelisë.

Kyi  fundit, i cili ishte gjithashtu shqiptar, nuk është arratisur, pasi teksa zbriste me çarçafë, ka rrëshqitur dhe ka thyer krahun.

Policia ka angazhuar efektivët në kërkim të shqiptarit. Ai ishte futur në burg për grabitje të banesave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë