Loading…

Si rrallë herë më parë, Liqenati i Rugovës i mbuluar nga bora

  • 18/06/2021 | 13:38

Si rrallë herë më parë, Liqenati i Rugovës i mbuluar nga bora

Anëtarët e Kosova Hiking Trips gjatë datës 5 qershor kanë realizuar një ecje në liqenatin e Rugovës.


Sipas postimit të bërë nga Kosova Hiking Trips, liqeni më i madh i Rugovës nuk ka qenë asnjëherë në këtë gjendje, ku në muajin qershor të ketë borë.

“Kurrë se kemi pa liqenin e madh në ketë gjendje me shumë borë në muajin prill, maj, e lërë më në qershor. Akulli mbi liqenin e madh ishte ende i fortë, ndërsa në liqenin e vogël ishte shkrirë komplet”, thuhet në postimin e bërë në Facebook.

Ndryshe, liqenati i Rugovës është i njohur në të gjithë Kosovën dhe vizitohet edhe nga shumë qytetarë, po ashtu alpinistët e shfrytëzojnë edhe për ngjitje në majet e maleve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë