Loading…

Si ta mbushni telefonin me qepë? (VIDEO)

  • 17/11/2016 | 15:40

Si ta mbushni telefonin me qepë? (VIDEO)

Tingëllon çuditshëm por ja që ndodh vërtetë. Nëse nuk keni karikuesin me vete apo një prizë pranë, tashmë mund ta karikoni telefonin tuaj duke përdorur një qepë – dhe elektrolite, të cilat mund t’i gjeni në pijet energjike ose Getorade.

Një gjë e tillë realizohet përmes energjisë që gjenerohet nga procesi i elektrolizës. Për ta karikuar smartphone-in tuaj, Apple ose Android ju duhet: një qepë e madhe, një kaçavidë, telefoni,kabllo e USB dhe pije energjike.

Për më shumë shihni videon.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë