Loading…

Si ta ndaloni rënien e flokëve gjatë dimrit?

  • 16/11/2023 | 12:30

Si ta ndaloni rënien e flokëve gjatë dimrit?

Stina e dimrit konsiderohet si stinë në të cilën bien më së shumti flokët. Ekspertët kanë treguar disa metoda për të ndaluar rënien e flokëve në dimër, duke filluar nga dushi jo shumë i nxehtë.


Stina e dimrit konsiderohet si stinë në të cilën bien më së shumti flokët. Ekspertët kanë treguar disa metoda për të ndaluar rënien e flokëve në dimër, duke filluar nga dushi jo shumë i nxehtë.

Sipas tyre, dushi i nxehtë mund të bëjë që flokët të bien më shumë, shkruan The Sun.

Stresi mund të luajë një rol të madh në çdo rënie të papritur të flokëve.

Ekspertët thonë se frenimi i niveleve të stresit mund të ndihmojë në gjallërimin e flokëve tuaj.

Rritja e orëve të rekomanduara të gjumit mund të parandalojë gjithashtu çdo rënie të tepërt të flokëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë