Loading…

Si të anuloni një email të dërguar gabimisht

  • 14/12/2016 | 13:56

Si të anuloni një email të dërguar gabimisht

Kujt nuk i ka ndodhur që të dërgojë një email në adresën e gabuar, ndoshta të shoqëruar me ndonjë mesazh të sikletshëm. Mund të ketë ndodhur që t’i përgjigjemi të gjithëve, në vend që ta adresojmë vetëm te personi që na intereson.

Kur dërgoni një mesazh me email, sidomos kur bëhet fjalë për punë, duhet që çdo gjë të jetë e përkryer. Domethënë, një lexim i dytë është më se i detyrueshëm.

Por, edhe nëse ju ndodh që të keni shtypur butonin e dërgimit, të paktën nuk do të ndiheni në siklet për diçka. Por nëse shikoni se keni bërë një gabim të madh, atëherë ndoshta është më mirë për ju që të përdorni Gmail, meqë ekziston mundësia për ta përmirësuar gabimin.

Gmail ka një opsion që ju mundëson të “rregulloni” gabimin, por duhet të keni reflekse shumë të shpejta.

Shikoni këta hapa në vazhdim;

4-hapa

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë