Loading…

Si të bëni që mishi i bardhë i pulës të jetë i shijshëm

  • 29/12/2021 | 21:06

Si të bëni që mishi i bardhë i pulës të jetë i shijshëm

Mishi i bardhë i pulës mund të jetë më i shijshëm se pjesa tjetër e mishit të pulës, prandaj shikoni se si duhet ta piqni.


Mishi i bardhë shpesh është i thatë dhe për shumicën është zgjedhja më e mirë. Megjithatë, nëse dini se si ta gatuani mishin e pulës, mishi do të mbajë lëngun e vet.

Përgatitni marinadën me të cilën do të lyeni mishin të shijshëm dhe kërcëllues, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– gjysmë filxhani të vogël mjaltë,
– pak ujë,
– një lugë e vogël spec të bluar,
– dy lugë të vogla supe uthull molle,
– një lugë e gjysmë e vogël kripë,
– një lugë e vogël piper të zi.

Përgatitja:

Ngroheni furrën, përzieni përbërësit dhe futni në furrë derisa përbërja të ngrohet, përkatësisht të shfaqen flluskat në sipërfaqe.

Nxirreni nga furra dhe lëreni anash. Mishit qitni kripë dhe piper dhe vendoseni në letër për pjekje.

Lyeni mishin me marinadën e përgatitur. Piqeni mishin rreth gjysmë ore, pastaj sërish lyeni.

Lëreni që të piqet edhe afro dhjetë minuta derisa mishi të piqet deri në fund.

Kur të jetë i gatshëm për shërbim, lyeni edhe njëherë me marinadë para se ta servirni.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë