Loading…
Si të eliminoni qimet në zonat intime
  • 10/06/2018 | 15:31

Si të eliminoni qimet në zonat intime

Kjo është një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të hequr qimet e padëshiruara (ato qëndrojnë nën lëkurë).


Duhet:

–  200 ml ujë

– 1 lugë gjelle sodë buke

Përgatitja:

Hidhni ujë në një tas dhe vendoseni në zjarr në vlim, pastaj hidhni pak sodë buke dhe përzieni mirë të gjithë përbërësit.

Udhëzime:

Merrni pak pambuk dhe vendosni në të pak nga përzierja e përfituar. Aplikojeni mbi zonën ku keni qime nën lëkurë dhe lëreni të veprojë brenda natës. Lani lëkurën me ujë të pastër dhe pastaj vendosni krem hidratues. Përsëriteni 2-3 herë në javë këtë proces. Pas rreth 3 javësh do të vini re se qimet në këtë zonë do të fillojnë të zhduken.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë