Loading…

Si të gatuani orizin si profesionist: Hapat e thjeshtë për t’u ndjekur

  • 24/05/2023 | 11:09

Si të gatuani orizin si profesionist: Hapat e thjeshtë për t’u ndjekur

Shumë gjëra mund të shkojnë keq kur gatuajmë orizin, ai mund të jetë shumë i butë, i fortë apo edhe i djegur pas gatimit. Nëse kjo po ju ndodh, mos u shqetësoni, këtu mund të mësoni se si ta gatuani në mënyrën më të mirë, transmeton Gazeta Metro.


1. Lani orizin

Vendoseni orizin në një sitë me rrjeta dhe shpëlajeni me ujë të ftohtë derisa uji të jetë i pastër.

2. Mos harroni raportin.

Shumica e llojeve të orizit përdorin një raport prej 1 filxhan oriz me 2 gota ujë, kontrolloni paketimin e orizit dhe sigurohuni se cili është raporti për orizin tuaj. Mos ngurroni të shtoni lëng të pulës ose perimesh për ta bërë orizin më të shijshëm.

3. Vëreni ujin të ziejë

Më pas, përzieni orizin dhe kripën. Dhe nëse doni të shtoni edhe një pjesë të vogël gjalpë, bëjeni – orizi juaj do të shijojë 10 herë më mirë, siç raportohet nga Delish.

4. Bëni një zierje të qëndrueshme.

Pasi të keni shtuar orizin, temperatura e ujit tuaj do të bjerë ndjeshëm dhe do të ndalojë së vluar. Lëreni të kthehet në një zierje të lehtë (përndryshe rrezikoni që uji juaj të shtjerët më shpejt sesa të zbutet orizi).

5. Mos e hiqni kapakun.

Mbuloni tiganin dhe ulni zjarrin në minimum. Është e rëndësishme të mos ngatërroni avulloren.

6. Kontrolloni orizin në 18 minuta.

Për orizin e bardhë me kokërr të gjatë, vendosni gjithmonë një kohëmatës për 18 minuta, duke e ditur se mund të duhen edhe dy minuta. Lëreni orizin të jetë treguesi juaj, jo uji. Nëse ka mbetur pak ujë, është shumë mirë! Thjesht anoni pak tenxheren që ta kullojë. (Po gatuani orizin e kaftë? Kontrolloni për 30 minuta.)

Orizi ndryshe është burim i pasur i karbohidrateve, burimi kryesor i karburantit të trupit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë