Loading…

Si të përdorni bukën e mbetur

  • 16/03/2017 | 16:46

Si të përdorni bukën e mbetur

Nuk ka asgjë të veçantë në bukën e mbetur, por në qoftë se ju mendoni rreth saj, disa nga recetat më të mira të gatimit janë përgatitur pikërisht me këtë. Ka pafund mënyra se si ta përdorni atë pasi ajo është ftohur dhe ka filluar të forcohet.

Njihuni me disa prej tyre:

Mund ta përdorni për të përgatitur pjata të ndryshme sallatash. Një tjetër përdorim mund të jetë për përgatitjen e rizotos; brenda në puding; si bukë të thekur që shumë njerëz e duan shumë. Mund ta transformoni bukën e mbetur në të shijshme duke përgatitur me të pastat, ta prisni në kube dhe ti bëni ato krokante.
Bukën e ftohtë mund ta copëtoni në copa të vogla ta paketoni në qese dhe ta vendosni në frigorifer ose mund ta ruani në kavanoza hermetikë.
Mund të mos iu ketë shkuar në mendje, por buka italiane në vend të miellit gatuhet me thërrime buke të ndenjura. Pra, mund t’i thani copat e bukës, ti thërmoni shumë imët dhe ti përdorni në vend të miellit edhe ju kur të përgatistni bukë në shtëpi.
Është ideale për të shoqëruar supa të ndryshme si dhe për të qenë pjesë përbërëse në përgatitjen e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë