Loading…

Si të përgatisim patatinat ‘chips’ në shtëpi

  • 22/02/2017 | 18:16

Si të përgatisim patatinat ‘chips’ në shtëpi

Receta për të bërë patatina nga patate të freskëta, pa kripë të tepërt, konservantë dhe pa qenë nevoja të qëndrojnë për muaj të tërë në dyqane.


Bëni çipsat tuaja në këtë mënyrë! Një alternativë e shijshme dhe e lehtë për çipsat (gjithashtu shumë më e lirë).

Gjithçka që ju duhet është:

  • -Patate
  • -Vaj luledielli/misri
  • -Kripë
  • -Erëzat tuaja të preferuara (rigon, piper i kuq,etj)

Qëroni patatet dhe më pas lajini. Me anë të një thike sa më të mprehtë pritini ato në feta rrethore të holla. Lërini në ujë të ftohtë përreth 2 orë duke jua ndërruar ujin. Lënia në ujë të ftohtë bëhet në mënyrë që patatet të çlirojnë amidonin për t’u bërë më krokante.

1

Më pas lërini të kullojnë mirë dhe vendosni tiganin me vaj në zjarr. Lërini të skuqen në vaj të nxehtë rreth 2-3 minuta, derisa sipërfaqja e tyre të marrë ngjyrë të artë. Pasi t’i hiqni nga vaji shtrojini në një tavë mbi të cilën keni vendosur letra kuzhine për thithjen e vajit të tepërt. Më pas shtojuni kripën dhe erëzat. Konsumojini kur të jenë ftohur./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë