Loading…

Si të përgatisni biftek viçi për ta bërë atë të butë dhe të shijshëm

  • 11/06/2021 | 08:08

Si të përgatisni biftek viçi për ta bërë atë të butë dhe të shijshëm

Propozimi i sotëm i drekës!


Nëse e gatuani në këtë mënyrë, bifteku do të jetë aq i butë sa gjalpi, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 500 g mish viçi;
– 2 qepë;
– 2 thelpinj hudhre,
– 1 lugë gjelle miell,
– kripë dhe piper.

Përgatitja:

Shtypni biftekët, pastaj kalojini ato nëpër miell dhe skuqni në një tigan në vaj për pak kohë.

Hiqeni nga tigani dhe kaurdisni qepën e prerë në rriska.

Shtoni një lugë miell, pak ujë dhe rrotullojeni biftekun, shtoni edhe pak ujë dhe mbulojeni të ziejë.

Ju bëftë mirë!

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë