Loading…

Si të përgatisni vezë të pjekura në furrë

  • 28/02/2017 | 23:28

Si të përgatisni vezë të pjekura në furrë

Më poshtë gjeni hapat të cilët duhet ndjekur për të përgatitur vezë të pjekura në furrë.


Ne një enë të vogël që i bën ballë zjarrit , lyejmë me pak margarinë dhe qesim ajkën e thartë.

Mbi të thyejmë vezën (nëse përdorni sasi me te madhe,ena le te jete me e gjere, dhe vezët thyhen sa me larg njëra tjetrës,duke mos u shpërndare).

Pastaj qesim majdanoz te freskët te grire, kaçkavall te grire ne rende si dha pak prezle.

veze-te-pjekura-ne-furre7-brendaa

Përsipër gjithashtu qesim dhe pak katrore margarine neper sipërfaqe.

Pjekim ne 220 grade për 10-12 minuta ose derisa e bardha e vezës te piqet mjaftueshëm kurse e verdha te mbetet paksa e bute, shkruan këshilla shqiptare.

Shërbejmë me buke te thekur, ose sipas dëshirës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë