Loading…

Si t’i eliminoni disa probleme në veturë, gjatë stinës së dimrit

  • 20/12/2016 | 20:59

Si t’i eliminoni disa probleme në veturë, gjatë stinës së dimrit

Dimri është një stinë e dhimbshme për ngasësit e veturave, ndërrimi i gomave, pastrimi i borës nga vetura, shkrirja e akullit në xhama..


Gazeta Metro ju sjell  disa mënyra se si t’i eliminioni  problemet që hasni në dimër.

1. Kur xhamat ngrihen

Merrni 1 lugë të gjellës me uthull të mollës dhe përzieni me ujë, spërkatni xhamat e veturës dhe pastroni me këtë masë.
1

2. Dorëza e derës e ngrirë

Merrni një sterilizues durësh dhe spërkatni dorezën e derës e cila është ngrirë dhe pas 2-3 minutave pastroni akullin e shkrirë.
2

3. Ngrirja e pasqyrave anësorë
Në mënyrë që pasqyrat anësorë të mos ngrihen, mbuloni ato me qese gjatë natës.
3

4. Nëse vetura ju ngec në borë
Duhet të mbani me vete në veturë një qese me zall që përdoret për macet. Kjo do të ju ndihmojë që të lironi rrotën në pjesën ku keni ngecur./gazetametro.net
4

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë