Loading…

Si t’i pastroni njollat e vajit në rroba

  • 06/11/2021 | 18:33

Si t’i pastroni njollat e vajit në rroba

Duke gatuar ju mund të keni bërë rrobat tuaja me vaj dhe kjo është vërtet shqetësuese, pasi vaji nuk është i lehtë për t’u hequr.


Ne iu tregojmë dy mënyra të thjeshta sesi ju mund të largoni njollat e vajit në rroba, duke përdorur kripë ose sodë.

Me kripë

Ndërsa ju po përpiqeni të hiqni njollat e vajit, ndoshta kripa nuk është gjëja e parë që ju vjen në mendje. Hidhni në rrobë pak kripë dhe 4 pika alkool, pastaj ushtroni forcë fërkimi, duke treguar kujdes. Pastaj lajeni rrobën dhe do na besoni kur të shikoni se njolla do të jetë zhdukur.

Me sodë

Thoni lamtumirë njollave të vajit, duke përdorur sodë. Ajo që ju duhet të bëni, është të lagni njollën me pak ujë, pastaj të vendosni sodën sipër. Pastaj fshijeni atë me një peshqir të pastër dhe do shikoni se njolla është zhdukur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë