Loading…

Si u përmbushë kriteri për korrupsionin kur Grabovci është i lirë

  • 04/03/2017 | 18:29

Si u përmbushë kriteri për korrupsionin kur Grabovci është i lirë

Është sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj, i cili ka ngritur një pyetje për Federica Mogherinin, e cila ka thënë sot se Kosova po lufton korrupsionin.


Molliqaj ka renditur disa fakte për të cilat mendon se në Kosovë nuk po luftohet korrupsioni, e në anën tjetër po i kërkohet që t’i falë 8000 hektarë tokë.

“Kur qenka përmbushë kriteri për luftimin e korrupsionit!?”, pyet Molliqaj, e më poshtë ka shkruar edhe për disa fakte që ende sipas tij s’janë zgjidhur në Kosovë.

Publikimi i Dardan Molliqajt

Sipas raportit të Transparency International të vitit të kaluar, Kosova rënditet në vendin e 95 sa i përket luftimit të korrupsionit.

Kryeministri ende vazhdon me ju jep tendera djemve të tij.

Mbi 60 dosje në prokurori për korrupsionin e qeverisjes së kryeministrit aktual në Komunën e Prishtinës asnjëherë nuk u trajtuan.

Adem Grabovci, edhe pse ka qindra fakte për krim e korrupsion, ende është i lirë.

Policia është e kriminalizuar dhe e kapur nga pushtetarët kriminelë. Gjykatat poashtu.

Për tu punësuar në institucione publike, kusht është afërsia me partitë në pushtet.

E Mogherini vjen e na thotë korrupsioni po luftohet, nëse doni liberalizim të vizave duhet t’i falni edhe 8000 hektarë tokë.

Jo faleminderit! Nuk kemi tokë për të falur!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë