Loading…

Si u shmang tragjedia në finalen e Europianit?

  • 03/12/2021 | 22:47

Si u shmang tragjedia në finalen e Europianit?

Angli-Itali ishte një ndeshje që prodhoi shumë emocione por dhe skena të shëmtuara. Tifozët anglez sulmuan pas ndeshjes italianët për shkak të humbjes së pësuar  me penallti. Kjo ngjarje mori vëmendjen edhe të autoriteteve britanike


Huliganë pa biletë

Anëtarja e Parlamentit Britanik, Luis Keisi përmendi praninë e huliganëve në shkallët e stadiumit, si rrezik potencial për sigurinë e të pranishmëve.

“Huliganë pa biletë, të cilët ishin të droguar abuzuan njerëz të pafajshëm dhe oficerë policie gjithashtu. Dikush mund të vdiste”.
Reagimi i organeve

“Jemi me fat që nuk ndodhën gjëra më të këqija. Duhet të marrim masat më të rrepta ndaj këtyre njerëzve, të cilët mendojnë se kjo sjellje është e justifikueshme”.

Policia britanike raportoi se u bënë 51 arrestime gjatë finales, 26 prej të cilave rreth stadiumit  “Wembley”. Sjellja e turpshme e tifozëve anglez u bë titulli kryesor në përfundim të Europianit, ku në vendin që konsiderohet Atdheu i Futbollit të ndodhin incidente aq të turpshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë