Loading…

Si u takua Veseli me Presidentin Trump, sipas Petrit Selimit (Video)

  • 01/03/2017 | 23:00

Si u takua Veseli me Presidentin Trump, sipas Petrit Selimit (Video)

Koordinatori nacional i fondacionit Sfidat e Mileniumit për Kosovë (MCC), Petrit Selimi, ka folur për ndërrimin e administratës amerikane dhe raportet ndërmjet Kosovës e Shteteve e Bashkuara të Amerikës.


Ai ka shprehur opinionin e tij mbi përkrahjen që SHBA do të vazhdojë t’i jap Kosovës edhe përkundër faktit që shqiptarët e dëshironin fitoren e kandidates demokrate, Hillary Clinton, raporton Gazeta Express.

Selimi ka përmendur punën përgjatë tremujorit të parë të administratës së Trumpit, e cila sipas tij është e barabartë me përkrahjen që administrata e presidentit Barack Obama ia kishin dhënë Kosovës.

Më poshtë mund ta ndiqni deklaratën e koordinatorit të MCC’së në Kosovë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë