Loading…

Si u tentua të rrëmbehet 11 vjeçari në Vushtrri: Familjarët japin detaje

  • 05/05/2021 | 08:15

Si u tentua të rrëmbehet 11 vjeçari në Vushtrri: Familjarët japin detaje

Në njërën prej rrugëve të Vushtrrisë, mbrëmë rreth orës 23:00, dy persona tentuan ta rrëmbenin një 11 vjeçar. Megjithatë, atyre u dështoi plani, dhe i mituri arriti të largohej.


Familjarët e të miturit, për arsye të sigurie, deshën të mbesin anonim por prapa kamerës të ATV-së, ata thanë se në momentin e ngjarjes, ata ishin në ballkonin e banesës kur dëgjuan thirrjet e të birit.

Babai, F.K, deklaroi se nuk ka asnjë problem me askënd, andaj nuk ka asnjë person ne te cilin dyshon. Tutje shtoi se djaloshi ka pësuar traumë dhe se ende nuk është qetësuar.

Fqinjët e kësaj familje, thanë se zona në të cilën banojnë është kryesisht e sigurt dhe kjo ngjarje ishte e para e kësaj natyre.

Pa dhënë shumë detaje, rastin e ka konfirmuar edhe Policia. Në përgjigjen e dhënë ATV-së, Policia thotë se rasti është duke u hetuar.

” Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në lagjen ku banon para hyrjes së objektit dy persona të maskuar kanë tentuar që t’ia rrëmbejnë djalin e tij (moshë-11 vjeç), por nuk ia kanë arritur, dhe të dyshuarit janë larguar në drejtim të panjohur. Sipas ankuesit, djali nuk ka nevojë për tretman mjekësor pasi gjendja e tij shëndetësore është e mirë. Nuk dihet motivi i rastit. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin.” – thuhet në njoftimin e Policisë.

Televizioni ka tentuar të marrë përgjigje nga Prokuroria në Mitrovicë lidhur me rastin, mirëpo të njëjtin nuk kanë qenë të qasshëm.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë