Loading…

Siç thotë Çitaku qeverisja e Vetëvendosjes, shpjegohet me dy rreshta

  • 03/10/2022 | 18:47

Siç thotë Çitaku qeverisja e Vetëvendosjes, shpjegohet me dy rreshta

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku e ka kritikuar qeverisjen nga ana e Vetëvendosjes për mos investime kapitale dhe mos rritje pagash, transmeton Gazeta Metro.


Pas publikimit të një video nga ana e partisë në pushtet, ku kritikoi ish-udhëheqësit e vendit kanë qenë të menjëhershme reagimet nga opozita.

E fundit që ka reaguar është ish-ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku. Ajo në Facebook shkruan se ”ngushëllimi i vetëm i VV’së është rikthimi me propagandat me video.”

Në videon e publikuar, VV shpërfaqet si parti që nuk ka bashkëpunuar me partitë opozitare, edhe pse ata gjatë kohës që ishin në opozitë kanë pasur bashkëpunime me të gjitha partitë politike, përveç me Partinë Demokratike të Kosovës. /gazetametro.net 

Postimi i plotë:

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë