Loading…

Sigurimet shëndetësore në prill të vitit 2017

  • 21/12/2016 | 10:25

Sigurimet shëndetësore në prill të vitit 2017

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme e ka tërhequr nga procedurat e Kuvendit Projektligjin për Tregtinë me Produkte të Naftës dhe Karburanteve të Ripërtërishme në Kosovë, për ta ridraftuar.

Gjithashtu është diskutuar për mundësinë e fillimit të sigurimeve shëndetësore.

Kryeministri Mustafa tha se duhet të fillohet me ato pako që janë të gatshme dhe më pastaj me rritjen e buxhetit do të plotësohen.

Ndërsa ministri i Shëndetësisë Imet Rrahmani tha se duhet të fillojnë sigurimet shëndetësore dhe së për këtë ata janë të gatshëm, por ka shprehur sheqetësimin për vonesat, që sipas tij çështja e sigurimeve, parashihet tek në prill./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë