Loading…

‘Simboli i shovinizmit’: PSD me aksion te kisha në oborrin e UP’së

  • 11/06/2021 | 10:27

‘Simboli i shovinizmit’: PSD me aksion te kisha në oborrin e UP’së

Ka nisur aksioni i PSD-së para kishës që gjendet në oborrin e UP-së.


Në muret e kishës aktivistët e PSD-së kanë ngjitur shkrime ku thuhet “Simboli i shovinizmit”.

Ky aksion ishte paralajmëruar se do të mbahej para rektoratit.

Aty u raportua se që nga mëngjesi ishin parë edhe policia e Kosovës.

Ky aksion i PSD-së vjen një ditë pas liturgjisë që është mbajtur në Kishën që ndodhet në oborr të Universitetit të Prishtinës.

Nga Qeveria ka reaguar Ministri i Kulturës, Hajrulla Ceku që ka thënë se nuk kishin për këtë çështje ekzekutivi e as Policia e Kosovës.

UP-ja ndërkaq ka paralajmëruar veprime ligjore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë