Loading…

Simeone: Atletico apo Milan, kush e meriton do të kalojë tutje

  • 25/11/2021 | 09:23

Simeone: Atletico apo Milan, kush e meriton do të kalojë tutje

Diego Simeone mbetet ‘i sigurt’ se Atletico Madrid mund të vazhdojë në Ligën e Kampionëve pas humbjes në shtëpi ndaj Milanit. “Kush e meriton do të kalojë”.


Junior Messias doli nga pankina për të vendosur ndeshjen me një goditje me kokë në krosimin e Franck Kessie në Wanda Metropolitano.

“Nuk jam dakord që ishte një paraqitje e keqe dhe nuk kam asgjë për të qortuar skuadrën,” këmbënguli Simeone në konferencën e tij për shtyp.

“Të dyja skuadrat u përpoqën të sulmonin në pjesën e parë, ne dolëm mirë në mbrojtje dhe në sulm nuk bënim gjithmonë zgjedhjet e duhura, por e njëjta gjë vlen edhe për Milanin. Ne patëm një shans të madh për të barazuar me Matheus Cunha, i cili doli jashtë kuadratit”.

Nëse Milani mund Liverpoolin tashmë të kualifikuar në ndeshjen finale, atëherë Atleti rrezikon të largohet nga Liga e Kampionëve në fazën e grupeve.

“Kemi pasur fushata më të ashpra, ndaj vazhdoj të jem optimist dhe i sigurt. Nuk mund të ikësh me asgjë në Ligën e Kampionëve, ne kemi ende çdo mundësi për t’u kualifikuar. Kush e meriton do kaloje.

“Unë jam optimist si kurrë. Jemi gjallë dhe shkojmë përpara”, përfundoi Simeone.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë