Loading…

Simeone mesazh Milanit: Do t’iu lëndojmë

  • 27/09/2021 | 15:29

Simeone mesazh Milanit: Do t’iu lëndojmë

Trajneri i Atletico Madrid Diego Simeone mezi pret të përballet me Milanin në Ligën e Kampionëve, por paralajmëron se gjigantët e La Ligas do të përpiqen t’i dëmtojnë “Rossonerët” në “San Siro”.


Stefano Pioli theksoi se Milani duhet të kujdeset për çdo detaj në këtë ndeshje pasi pësoi humbje 3-2 në ndeshjen e parë të sezonit të Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit.

Homologu i tij Diego Simeone mezi pret të përballet me Milanin, në të njëjtin stadium ku ai luante si futbollist për Interin, përcjellë KosovaPress.

“Të luash me një skuadër si Milani në Ligën e Kampionëve është fantastike. Janë skuadrat më të mira. Ato janë rritur vitet e fundit. Më pëlqen stadiumi i Milanit, “tha argjentinasi në një konferencë për shtyp.

“Ne e dimë se do të përballemi me një rival të fortë, me lojtarë të mirë, me një lojë dinamike. Ne do të përpiqemi ta çojmë lojën në atë drejtim ku mund t’i lëndojmë ata “.

“Ne duhet të ruajmë agresivitetin që na ka bërë gjithmonë shumë konkurrues. Ne kemi një skuadër shumë të ekuilibruar dhe do të na duhet të kërkojmë ata lojtarë që mund të përfaqësojnë më së miri atë që na nevojitet për ndeshjen e nesërme ”.

Atletico Madrid u ndal me barazim 0-0 nga Porto në ndeshjen hapëse të fushatës së tyre në Ligën e Kampionëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë