Loading…

Simic: Deputetët serb nuk do të pajtohen me formimin e ushtrisë së Kosovës

  • 13/04/2017 | 21:35

Simic: Deputetët serb nuk do të pajtohen me formimin e ushtrisë së Kosovës

Slavko Simic nga Lista serbe sot ka deklaruar për televizionin e Novi Sadit, se deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj nuk e thotë të vërtetën kur thotë se ka deputetë serb të cilët do të kishin pranuar krijimin e ushtrisë së Kosovës.

Simic, si mysafir i Radio-televizionit Vojvodina ka thënë se serbët nga Kosova nuk do të pajtohen me krijimin e ushtrisë së Kosovës dhe ka theksuar se krijimi i ushtrisë është në kundërshtim me Rezolutën 1244 të KS të KB.

Pasi që disa medie kanë transmetuar se Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se disa deputetë nga Lista serbe nuk janë kundër krijimit të ushtrisë së Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë